Dzień Otwarty Politechniki Lubelskiej

22 marca uczniowie naszej szkoły odwiedzili Politechnikę Lubelską.

Oficjalnego rozpoczęcia Dnia Otwartego Uczelni dokonał prorektor ds. studenckich dr hab. inż. Paweł Droździel.

Po przywitaniu zwiedzających oraz krótkim programie artystycznym zaproszono wszystkich do przygotowanych stoisk i laboratoriów poszczególnych wydziałów uczelni.

Nasi uczniowie oczywiście najwięcej czasu spędzili na wydziale mechanicznym. Laboratoria takie jak diagnostyka pojazdów, hamownia silników spalinowych, obróbka skrawaniem w tym obrabiarki sterowane numerycznie i cięcie grubych blach wodą lub plazmą okazały się bardzo ciekawe. Jednak największe zainteresowanie wzbudziła obróbka plastyczna gdzie chłopcy bardzo zainteresowali się wytłaczaniem kieliszków z blachy oraz walcowaniem kulek z rozgrzanego pręta na walcarce skonstruowanej na uczelni.

Pod koniec zajęć niektórzy już byli bardzo zmęczeni ale twierdzą, że wycieczka była bardzo ciekawa.

Opracowanie i zdjęcia: Lech Lejwoda i Dariusz Młynarski

Opublikowano: 23 marca 2017 09:40