Wycieczka do Sejmu, Senatu i Belwederu

28 listopada 2017 r. uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku pod opieką nauczycieli: p. M. Kwiatkowskiej, p. Anny Wybraniec, p. Wioletty Szachniewicz i p. Krzysztofa Ślusarza wzięli udział w wycieczce do Warszawy. W planach mieliśmy zwiedzanie gmachu Sejmu i Senatu RP oraz Belwederu. Celem naszej wizyty było zapoznanie uczniów z pracą posłów i senatorów, a także sprawdzenie jak funkcjonuje władza ustawodawcza w Polsce. Przy wejściu głównym do Senatu przywitał nas pan poseł Wojciech Wilk. Mimo licznych obowiązków i napiętego grafika pracy znalazł dla nas czas, za co serdecznie dziękujemy. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od sali obrad Senatu RP. Oprowadzał nas pan przewodnik, który przypomniał historię polskiego parlamentaryzmu, a także opowiedział o pracy senatorów. Następnie udaliśmy się do Sali Plenarnej Sejmu RP, gdzie pan poseł Wilk zapoznał uczniów z głównym aspektem pracy Sejmu jakim jest proces legislacyjny mówił też oprawach i obowiązkach parlamentarzystów. Na korytarzach sejmowych młodzież miała okazję spotkać znanych nam przede wszystkim z ekranów telewizyjnych posłów i senatorów. Po zakończeniu wizyty na Wiejskiej udaliśmy się do Belwederu. Uczniowie mogli obejrzeć miejsca, w których Prezydent RP przyjmuje głowy państw i spotyka się z wybitnymi osobistościami. Zwiedziliśmy m.in. Salę Kolumnową, Salę Obrazową, Salę Niebieską, Salę Orderu Virtuti Militari, Kaplicę Belwederską, Gabinet Marszałka Józefa Piłsudskiego. Z dużym zainteresowaniem uczniowie oglądali pamiątki, które pozostały po Marszałku m.in. portrety, medale z jego wizerunkiem, dyplomy i różnego rodzaju dokumenty. Wycieczka była żywą lekcją historii i wiedzy o społeczeństwie.

Opublikowano: 04 grudnia 2017 08:15