VIII Powiatowy Turniej Koszykówki Dziewcząt

10.12.2018 r. w hali sportowej Zespołu Szkół Nr 3 w Kraśniku odbył się VIII Powiatowy Turniej Koszykówki Dziewcząt. Jak co roku do rywalizacji przystąpiły cztery szkoły z powiatu kraśnickiego: Zespół Szkół Nr 1 (opiekun Mariusz Wereski), Zespół Szkół Nr 2 (opiekun Jolanta Łapa), Zespół Szkół nr 3 (opiekun Piotr Kozłowski), Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 (opiekun Łukasz Jabłoński). Turniej odbywa się przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Kraśniku oraz Uczniowskim Klubem Sportowym Biało Czarni Kraśnik. Dziewczęta grały systemem każdy z każdym, dwa razy po 10 minut. Oto wyniki poszczególnych meczy: 1. ZS Nr 3 – ZS Nr 1 (13:20) 2. ZS Nr 2 – PSP Nr 2 (10:23) 3. ZS Nr 3 – ZS Nr 2 (9:11) 4. ZS Nr 1 – PSP Nr 2 (24:5) 5. ZS Nr 3 – PSP Nr 2 (12:9) 6. ZS Nr 2 – ZS Nr 1 (14:21) Pierwsze miejsce dla dziewcząt z „Górki”, drugie dla „Reja”, trzecie gospodynie „Trójka”, czwarte najmłodsze uczestniczki z PSP Nr 2. Najskuteczniejszą zawodniczką została Anna Bańka rzucając 38 pkt w trzech spotkaniach. Natomiast MVP dla Zuzanny Pomykalskiej z „Reja”. Sędzią głównym zawodów był Paweł Biskup, ponadto mecze sędziowali Mariusz Wereski i Piotr Kozłowski. Przy stoliku sędziowskim siedzieli Damian Gałkowski, Bartek Bieniek oraz spora uczniów klas sportowych którzy pomagali przy organizacji Turnieju. Dla wszystkich gorące podziękowania!!!

Opublikowano: 12 grudnia 2018 10:05