KOLĘDOWANIE W SZKOLE SPECJALNEJ

Zakwitła lilija między lilijami, Narodził się Pan Jezus miedzy bydlętami. Będziem tę nowinę głosić, Państwa o kolędę prosić. Ostatnia w tym roku kalendarzowym wizyta w Zespole Szkół Specjalnych im. ks. Jana Twardowskiego w Kraśniku upłynęła w świątecznej atmosferze. 11 grudnia dziewczęta z klasy II b LO pokazały najmłodszej grupie dzieciaków mini-przedstawienie „Herodów” w formie teatrzyku kukiełkowego przygotowanego pod kierunkiem p. Izabeli Mazur. Rolę prowadzących, a zarazem kolędników i czytających dialogi pełniły Dominika Żaba – Pasterz oraz Agnieszka Kołosińska – Anioł. „Aktorami” były papierowe figurki przedstawiające Heroda, Marszałka, syna Heroda, Pastuszków, Żyda, Anioła, Diabła i Śmierci poruszane przez Paulinę Chruściel, Wiktorię Dul i Agnieszkę Lenart. Nie zabrakło też szopki bożonarodzeniowej z postaciami Maryi z Dzieciątkiem, Józefa, Trzech Króli, wołu i osła. Spotkanie tradycyjnie zakończyły wspólne zabawy – tym razem wykonywaliśmy wspólnie karty świąteczne. Oczywiście dziewczęta przygotowały dla dzieci i ich opiekunów coś słodkiego – tym razem były to pięknie udekorowane świąteczne babeczki, upieczone przez Agnieszkę Kołosińską. Gospodarze zrewanżowali się poczęstunkiem w bibliotece szkolnej.

Opublikowano: 14 grudnia 2018 10:18